یو پی اس ماژولار

بازدید: 73 بازدید
یو پی اس ماژولار چیست؟

 

یو پی اس ماژولار بسیار انعطاف پذیر هستند و به شما این امکان را می دهند که منبع تغذیه اضطراری خود را متناسب با نیازهای بار و فشار فعلی استفاده نمایید. با ذکر یک مثال نحوه عملکرد ups ماژولار را برای شما باز خواهیم کرد. اگر با یو پی اس ها آشنایی ندارید می توانید در صفحه خرید یو پی اس با این ابزار کاربردی آشنا شوید.

در محیط های حساس، یک یو پی اس همان طور که می تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند و نگرانی ها را از بین ببرد، همین طور می تواند نقطه ای از شکست و نا امیدی باشد در صورتی که سیستم های دیگر را نیز مختل کند.
برای جلو گیری از این اتفاق و حداکثر کردن کارایی یو پی اس، ماژول‌های UPS و باتری‌های کوچک‌تر را می‌توان با هم ترکیب کرد تا از یک UPS بسیار بزرگ محافظت کنند و در صورت خرابی یکی از ماژول‌ها، ماژول‌هایی را اضافه کنند. به این ترتیب خرابی یک ماژول تاثیری بر عملکرد سیستم یا سایت نخواهد داشت.

یو پی اس ماژولار

به لطف فناوری و راه حل های ارائه شده توسط ساختار ماژولار، کاربر می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند. فناوری Co-aging برجسته ترین ویژگی در سیستم های UPS ماژولار است. به خصوص برای مراکز داده، در مواجهه با نیازهای برق متغیر، یو پی اس ماژولار از تمام ماژول ها با ظرفیت یکسان استفاده می کند و باعث افزایش طول عمر سیستم و افزایش کارایی آن می شود.

اجزایای تشکیل دهنده یو پی اس ماژولار

یو پی اس ماژولار شامل یکسو کننده و اینورتر است. برخی نیز شامل سوئیچ بای پس استاتیک و مدار کنترل کمکی، برد کنترل اصلی CPU و غیره است. همچنین از طریق hot swappable برای کوتاه کردن زمان نصب و تعمیر سیستم استفاده می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

 

نحوه کار یو پی اس ماژولار

نحوه عملکرد یو پی اس ماژولار

یو پی اس ماژولار یک یو پی اس آنلاین است و به طور کلی شامل محفظه ای از نوع رک است که شامل کابینت باتری در پایین یا در یک قفسه جداگانه است. ماژول های قابل تعویض داغ که به شکل عمودی کنار هم قرار می گیرند و که می توانند هر زمان که نیاز به برق بیشتر باشد یا سطح افزونگی بیشتری اضافه شوند، اضافه شوند.

مثلا؛ اگر 100KVA حداکثر بار باشد، ما 2 باتری 100 نیاز داریم. این بدون در نظر گرفتن بازده بار یا رشد است.

 

مزایای یو پی اس های ماژولار

مزایای ups ماژولار

 

در این قسمت و پس از اطلاع از نوع عملکرد یو پی اس های ماژولار حالا باید بدانیم استفاده از آن ها چه خوبی هایی برای سیستم ما دارد. به شکل خلاصه موارد زیر را بررسی می کنیم:

 • انعطاف پذیری بالا
 • اندازه مناسب زیرساخت
 • بر اساس چابکی بار، مقیاس را افزایش یا کاهش می دهد
 • سریع برای استقرار
 • در دسترس بودن استفاده از قطعات یا گزینه های قابل تعویض در ساخت تجهیزات
 • MTTR کاهش یافته است
 • مجموع هزینه  مالکیت
 • Capex & Opex بهینه شده
 • RO بهبود یافته

مقیاس پذیری دقیق – راندمان بالاتر ups ماژولار

 

یو پی اس های ماژولار در ابعاد بسیار کوچک تری طراحی می شوند. همچنین توانایی تنظیم عملکرد بار با دقت بیشتر را نیز دارند. ماژول های ظرفیت اضافی تنها زمانی اضافه می شوند که بار افزایش یابد و اطمینان حاصل شود که سیستم همیشه با راندمان مورد نظر کار می کند.

بسته به اندازه کابینت، ظرفیت سیستم را می توان به عنوان مثال تا بیست برابر ظرفیت نصب شده اصلی افزایش داد. اگر هنوز ظرفیت سیستم بزرگ شده برای پاسخگویی تقاضای کمبود دارد، می توان سیستم های بیشتری را اضافه کرد. این معماری سیستم را به انعطاف پذیرترین راه حل برای برنامه های کاربردی از اتاق های سرور کوچک تا مراکز داده در مقیاس بزرگ تبدیل می کند.

همچنین برای آشنایی با یو پی اس آفلاین مقاله ذکر شده را مطالعه کنید.

 

نگهداری آسان از یو پی اس ماژولار

نگهداری آسان از یو پی اس ماژولار

نگهداری سیستم‌های UPS ماژولار نیز آسان‌تر است. زیرا تنها یک ماژول در هر زمان برای تعمیر و نگهداری برداشته می‌شود و پس از تکمیل دوباره نصب می‌شود. فرآیندی که به طور قابل توجهی ساده تر از معماری های سنتی UPS است که نیاز به جداسازی کل UPS از مصرف کنندگان دارد. مزیت این روش این است که تمامی مصرف کنندگان در حین تعمیر و نگهداری همچنان توسط یو پی اس محافظت می شوند و زمان صرف شده برای اتصال به شبکه اصلی برای انجام تست عملکرد کوتاه سیستم به حداقل می رسد.

 

 

بازیابی سریعتر ups ماژولار

بازیابی سریعتر ups ماژولار

نظارت مستمر به تیم تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا در صورت خرابی ماژول های جداگانه، سریع عمل کرده و قابلیت اطمینان سیستم را بازیابی کند. در حالت ایده آل، کاربر می تواند به سرعت از سیستم با تعویض ماژول معیوب یا با ارائه پشتیبانی تلفنی از سازنده، نسخه پشتیبان تهیه کرده و راه اندازی کند. از هزینه های اضافی مرتبط با مداخلات خدمات مشتری جلوگیری کند.

زمانی که یک بخش فناوری اطلاعات چندین مکان را مدیریت می کند، نظارت پیچیده می شود. اگر اپراتور نیاز داشته باشد که یک دید کلی از سیستم های ساخته شده توسط سازندگان مختلف داشته باشد، چالش حتی بزرگتر می شود. در چنین مواردی، راه حل های ابری توصیه می شوند. از آنجایی که نرم افزار در فضای ابری میزبانی می شود، هیچ هزینه ای برای نصب یا نگهداری وجود ندارد. یک رابط واحد برای همه سیستم‌های UPS مشترک، پیکربندی را به طور قابل توجهی ساده می‌کند و میزان آموزش مورد نیاز کارکنان را کاهش می‌دهد.

استراحت هوشمند یو پی اس ماژولار

استراحت هوشمند UPS ماژولار

 

Smart Sleep فناوری است که صرفه جویی جدی را به خصوص برای بخش فناوری اطلاعات فراهم می کند. تعداد مشتریان در طول روز بسیار متفاوت است، و این فناوری است که ماژول برق را در ساعات شلوغی که همه ماژول‌های برق فعال هستند. بر حسب نیاز می‌چرخاند و بقیه ماژول‌های پاور را در حالت خواب قرار می‌دهد. . علاوه بر این، ماژول الکتریکی که تا زمان مشخص شده فعال است، همیشه همان ماژول نیست. مهم نیست که چند ماژول، همه آنها به ترتیب فعال هستند. بهینه سازی را انجام می دهد. به این ترتیب حداقل مصرف برق تضمین شده و عمر دستگاه ها افزایش می یابد.

 

فناوری hot-swap  در یو پی اس ماژولار

 

تعویض باتری یو پی اس ماژولار

 

مهم نیست که چقدر اقدامات احتیاطی انجام شود، همیشه احتمال خرابی در یو پی اس های متشکل از ماژول های زیادی وجود دارد. همچنین ممکن است به دلایل مختلف بخواهید ماژول های الکتریکی را از کابینت حذف کنید یا ماژول های جدید اضافه کنید. برای هر ماژول، فناوری hot-swap برای جلوگیری از قطع برق در حین جمع یا تفریق استفاده می شود. به لطف این فناوری که هنوز در بسیاری از دستگاه های موجود در بازار وجود ندارد، می توانید یک ماژول جدید اضافه کنید و ماژول مورد نظر خود را بدون قطع برق حذف کنید. از آنجایی که برق شما در طی این فرآیندها قطع نمی شود، کار شما مختل نخواهد شد. این یکی از ویژگی هایی است که در هنگام انتخاب باید مورد ارزیابی و شناخت قرار گیرد.

صفحه نمایش لمسی یو پی اس های ماژولار

صفحه نمایش یو پی اس های ماژولار

 

با صفحه نمایش رنگی و لمسی یک اینچی خود، دسترسی به اطلاعات مربوط به هر یک از ماژول های UPS ماژولار را بدون نیاز به باز کردن کابینت فراهم می کند. با این ویژگی با اختلاف بزرگترین کنترل پنل بازار را دارد. این صفحه با فناوری های کنترلی که در ادامه مقاله خواهید خواند بسیار معنادارتر خواهد بود.

فناوری باتری های یو پی اس ماژولار

تکنولوژی باتری یو پی اس ماژولار

 

باتری‌های لیتیوم یونی جدیدتر دارای مزایای متعددی نسبت به سلول‌های مرطوب پر از آب و باتری‌های VRLA هستند. آنها کوچکتر، سبک تر هستند و می توانند تعداد نامحدودی از ترشحات را تحمل کنند. و این ویژگی ها آنها را برای حداکثر اصلاح ایده آل می کند، که می تواند به کاهش هزینه های برق کمک کند. با باتری های لیتیوم یون، مدیران باید پیشنهادات UPS متمرکز را در نظر بگیرند.

چگونه عملکرد یک یو پی اس ماژولار را بهبود ببخشیم؟

چگونه عملکرد یک یو پی اس ماژولار را بهبود ببخشیم؟

افزونگی اضافه کنید

 

یکی از مزایای اصلی ماژولار بودن این است که به راحتی با افزونگی سازگار است. معمولاً اضافه کردن افزونگی صرفاً شامل پیکربندی یک ماژول UPS بیش از آنچه برای پوشش بار اصلی لازم است، می‌شود. سپس در صورت لزوم به طور خودکار روشن می شود.

احتمال خطای انسانی را کم می کنیم

ماژول های UPS را می توان به صورت آنلاین تعویض کرد، برای مثال بدون نیاز به بار بحرانی و بدون نیاز به خاموش یا روشن کردن منبع تغذیه. این روش ساده و سریع است و هیچ خطری برای عملکرد سیستم ندارد. هر ماژول را می توان به صورت جداگانه قبل از حذف از سیستم خاموش کرد. این سرویس برای تکنسین بی خطر است و هیچ مشکلی در سیستم ایجاد نمی کند. از آنجایی که یو پی اس ماژولار یکسان را می توان در کاربردها و بخش های بار مختلف مورد استفاده قرار داد، تکنسین های سرویس نیازی به آموزش روی چندین پلت فرم مختلف ندارند، اما می توانند رویه های یکسانی را در تمام تجهیزات UPS به کار ببرند.

تجهیزات با کیفیت و قابل اعتماد را انتخاب کنید

در UPS ابتدا AC ورودی به DC تبدیل می شود. AC خروجی از این DC سپس سنتز می شود – ایجاد یک سینوس خالص. این دو مرحله تبدیل عبارت “تبدیل دوگانه” را بیان می کند و شکل موج ولتاژ خروجی را از هرگونه تداخل در سمت ورودی AC متمایز می کند.
هیچ معماری UPS بهتری برای آن دسته از کاربرانی وجود ندارد که بارهای الکتریکی بحرانی آنها منبع تجاری ارزشمندی است که باید به هر قیمتی تغذیه شود.

 

زمان خرابی را به حداقل برسانید

از آنجایی که ماژول‌های UPS مستقل از یک DPA هستند، می‌توان آن‌ها را به‌صورت آنلاین بدون خطر بار بحرانی و بدون نیاز به خاموش کردن یا سوئیچ به منبع اصلی تعویض کرد. بنابراین مهندسان می توانند بدون وقفه در UPS کار کنند. زمان تعویض فقط 15 تا 20 دقیقه است و بسیار ایمن است و هرگز مجبور نیستید بار را خاموش کنید.
ماژول های شبکه قابل تعویض نیازهای در دسترس بودن را برطرف می کنند، MTTR را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند، قطعات یدکی موجودی را کاهش می دهند و ارتقای سیستم را ساده می کنند.

 

استاندارد کردن مفهوم خدمات

یک مفهوم مدولار ساده و استاندارد، هر مرحله از فرآیند استقرار را – از برنامه‌ریزی، نصب و راه‌اندازی تا استفاده نهایی – ساده و سرعت می‌بخشد.
کیفیت بهتری که از تولید انبوه و آزمایش ماژول‌های استاندارد حاصل می‌شود تأثیر مثبت مستقیمی بر قابلیت اطمینان و در نتیجه در دسترس بودن دارد: سیستم‌های مدولار با اتصالات استاندارد را می‌توان از قبل سیم‌کشی کرد و در کارخانه پیکربندی کرد و امکان آزمایش دقیق‌تر و استانداردسازی را فراهم کرد. اتصالات و دسترسی از جلو، خطر اتصالات بد در میدان را کاهش می دهد.

سوالات متداول در ارتباط با یو پی اس ماژولار

 

یو پی اس ماژولار شامل چه مواردی است؟

یو پی اس ماژولار به طور کلی شامل یک محفظه قفسه‌ای است که در آن یک کابینت باتری در پایین یا در یک قفسه جداگانه است و ماژول‌های قابل تعویض داغ که روی هم قرار گرفته‌اند، می‌توانند هر زمان که لازم باشد استفاده شوند. قدرت بیشتر یا سطوح افزونگی بیشتر اضافه می شود.

 

کاربرد یو پی اس ماژولار چیست؟

کاربرد یو پی اس ماژولار چیست؟

منبع تغذیه اضطراری (UPS) که به عنوان پشتیبان باتری نیز شناخته می شود، زمانی که منبع برق معمولی شما از کار بیفتد یا ولتاژ به سطح غیر قابل قبولی کاهش یابد، برق پشتیبان را فراهم می کند. UPS امکان خاموش کردن ایمن و منظم رایانه و تجهیزات متصل را فراهم می کند.

 

تفاوت یو پی اس ماژولار و یو پی اس standalone چیست؟

 

تفاوت یو پی اس ماژولار و یو پی اس standalone

 

شاید در گذشته مواردی مطرح می شد که یو پی اس ماژولار مورد انتقاد قرار می گرفت اما امروژه یو پی اس ماژولار همه این مشکلات را بر طرف کرده است.

اولین مزیت یو پی اس های ماژولار که نوعی یو پی اس سه فاز است، در زمان تعمیرات یو پی اس می باشد. یک یو پی اس ماژ<لار می تواند با جدا شدن عضوی و جایگزینی یو پی اسی دیگر در مجموعه، به کار خود ادامه دهد.

مزیت دوم یو پی اس های ماژولار نسبت به standalone ها قابلیت گسترش و توسعه می باشد.

همچنین ویژگی مثبت دیگری نیز در حمل و نقل وجود دارد. شما می توانید یو پی اس های ماژولار را ماژ<ل بندی کرده و از یکدیگر جدا کنید تا در هنگام انتقال راحت باشید.

همچنین در پیکربندی مجدد یو پی اس ماژولار شما می توانید بسیار راحت و با دستی باز عمل کنید.

 

معایب یو پی اس ماژولار

معایب یک سیستم UPS ماژولار به نحوه پیکربندی سخت افزار توسط شرکت بستگی دارد. اکثر شرکت ها سیستم های ماژولار کوچکتری را به عنوان کابینت های اضافی در ردیف آن نصب می کنند.

در صورت وجود هر گونه سوال کارشناسان فرصت کیش در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

دسته‌بندی مجله فرصت کیش
اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

12 پاسخ به “یو پی اس ماژولار”

 1. یو پی اس های ماژولار تکنولوژی فوق العاده جالبیه من بیش از یک سال است که از یو پی اس های ماژولار اسفاده میکنم و واقعا بسیار راضی هستم

  1. باسلام ببخشید بنده چندین یو پی اس ماژولار میخواهم بخرم اما به راهنمایی نیاز دارم امکان کمک به بنده رادارید
   باسپاس

 2. سلام
  بنده قصد تهیه یو پی اس ماژولار را داشتم اما هرگز متوجه نمی شدم که یو پی اس ماژولار دقیقا چه عملکرد متفاوتی نسبت به یو پی اس های معمولی دارد اما در این مقاله با توضیحات جامع و فنیی که در ارتباط با یو پی اس ماژولار داده شد کاملا این تفاوت را متوجه شدم و حالا قصد تهیه یک یو پی اس ماژولار را دارم.
  ممنون از سایت خوبتان

 3. با عرض سلام
  تشکر می کنم بابت توضیحات موجود در سایت و مشاوره خوبتان در ارتباط با یو پی اس ماژولار. سوال دیگری که در حال حاضر برای من وجود دارد این است که آیا خبر نامه ای برای ارسال قیمت روزانه یو پی اس ماژولار دارید؟
  و اگر این امکان را دارید ممنون میشوم مرا عضو کنید

 4. یو پی اس های ماژولار چه قیمتی دارند؟
  من یک یو پی اس معمولی سه فاز دارم و می خواهم اقدام به خرید یو پی اس ماژولار کنم آیا قیمت یو پی اس ماژولار قابل استعلام است؟

 5. ممنون از مطلب خوبتون در ارتباط با یو پی اس ماژولار
  یک سوال یو پی اس ماژولار یک یو پی اس آنلاینه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت